GOPRO
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The padded, flexible GoPro Chesty makes it easy to capture immersive hands-free shots from your chest. Made from breathable, lightweight materials, it can easily be adjusted to comfortably fit a wide range of body types. It’s perfect for biking, hiking, skiing or any adventure where you want amazing POV footage. **Camera shown in photos not included**
Lightweight, flexible construction balances comfort and performance
Padded and breathable materials stay comfortable during any activity
Fully adjustable to fit a wide range of body types and over heavy winter jackets
Specially designed quick-release buckle lets you get in and out easily—even with gloves on
Stable platform for capturing incredibly immersive hands-free footage with GoPro cameras and Karma Grip
| Advanced Features | Comfortable,Adjustable |
|---|---|
| Assembled Height (cm) | 15 cm |
| Assembled Length (cm) | 15 cm |
| Assembled Weight (kg) | 2 kg |
| Assembled Width (cm) | 15 cm |
| Electronic Accessory Type | Camera Grip |
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | Poly/Plastic |
| Theme | No Theme |
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Yes, I recommend this product.
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
