GOPRO
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.This easy-to-spot accessory keeps your HERO9 Black afloat1 and adds protective padding. The wraparound design allows access to your camera buttons, front LCD screen, back touch screen and folding fingers for easy mounting. Great for snorkeling, surfing, wakeboarding and more, Floaty also includes a tether point for added security.
Easy-to-spot accessory that keeps HERO9 Black afloat
Great for snorkeling, surfing, wakeboarding or other water activities
Wraparound design gives you access to the buttons, front LCD screen, back touch screen and folding fingers for easy mounting
Cushioned padding adds protection
Includes a tether point for added security in extreme conditions
Includes: Floaty for HERO9 Black
| Advanced Features | No Advanced Features |
|---|---|
| Assembled Height (cm) | 9.5 cm |
| Assembled Length (cm) | 5.1 cm |
| Assembled Weight (kg) | 39.6 kg |
| Assembled Width (cm) | 6.5 cm |
| Electronic Accessory Type | Camcorder |
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | Foam |
| Theme | No Theme |
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
