GOPRO
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Designed for vlogging, live streaming and near limitless expansion—Media Mod transforms HERO9 Black into a production powerhouse. It features a built-in directional mic for enhanced voice capture, 3.5mm mic port, HDMI-out for playback on external monitors, plus two cold-shoe mounts for lights, LCD screens or additional mics. Built tough and weather-resistant, even the wind is no match for this mod. The removable foam mic cover suppresses wind gust up to 20 mph (32 kph).
Built-in directional mic highlights voice audio and reduces ambient noise
Tough, weather-resistant construction withstands the elements
2 cold-shoe mounts to attach your favorite lights, mics or LCD screens
3.5mm mic port lets you add an external mic for enhanced audio
HDMI-out port to monitor or play back your footage
Unique and compact wraparound design adds portable expandability and ensures mounting remains easy
Designed for use with GoPro light mod and display mod, plus third-party accessories
Includes: Media Mod for HERO9 Black, removable windscreen, vertical mounting buckle, and thumb screw
| Advanced Features | No Advanced Features |
|---|---|
| Assembled Height (cm) | 4.8 cm |
| Assembled Length (cm) | 7.2 cm |
| Assembled Weight (kg) | 0.057 kg |
| Assembled Width (cm) | 5 cm |
| Electronic Accessory Type | Camcorder |
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | Poly/Plastic |
| Theme | No Theme |
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
