Proudly Canadian
GOPRO
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Use this 1600mAh lithium-ion rechargeable battery as a spare or replacement battery for your GoPro MAX.
1600mAh lithium-ion rechargeable battery
Use as a spare or replacement battery for your MAX
| Advanced Features | Rechargeable |
|---|---|
| Battery Amp Hours (amp-hour) | 1.6 Ah |
| Battery Capacity (mAh) | 1600 mAh |
| Battery Quality | Basic |
| Battery Target Use(s) | Photo |
| Battery Type/Battery Size | 1.5V |
| Battery Voltage | 0 V |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Shelf Life (year) | 5 yr |
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
Originally posted on GoPro
