GREGORY
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.It's 20-liter capacity can handle a surprising amount of gear, whether you're just knocking around town, tackling trails, or hitting every sight worth seeing on an overseas vacation.
Reflective webbing loops for visibility
Die-Cut foam breathable backpanel
Comfort grip custom molded loop zipper pullers
Front stretch mesh pocket for gear overflow and organization
Independent zippered pocket for hydration reservoir with routing to harness, or space for your tablet
Padded airmesh shoulder harnesses with one-handed sternum strap buckle and hydration routing loops
| Accessories List | Hydration Pack Clip |
|---|---|
| Advanced Features | Front Panel Pocket |
| Primary Fabric Material | High Tenacity Nylon |
| Secondary Fabric Material | Ripstop Polyester |
| Assembled Weight (kg) | 0.50 kg |
| Maximum Weight Capacity (kg) | 9.10 kg |
| Assembled Length (cm) | 50.80 cm |
| Assembled Width (cm) | 25.00 cm |
| Assembled Height (cm) | 21.60 cm |
| Sustainability | Global Recycled Standard Certified |
