GREGORY
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.For days when you're bringing just the essentials, and maybe some trail chocolate to fuel up for the back half of the loop, the Juno 24 is the perfect size. Stay cool in the ventilated VaporSpan suspension with large zippered hipbelt pockets, because you don't want to have to take off your pack to capture some trail magic.
Ventilated tensioned mesh backpanel
Dual layered bottom panel for durability
Comfort grip custom molded loop zipper pullers
Sunglasses QuickStow System
SpeedClip hydration hanger
| Accessories List | Hydration Pack Clip |
|---|---|
| Advanced Features | Hydration Pack Compatible |
| Primary Fabric Material | High Tenacity Nylon |
| Secondary Fabric Material | High Tenacity Nylon |
| Assembled Weight (kg) | 0.88 kg |
| Maximum Weight Capacity (kg) | 22.70 kg |
| Assembled Length (cm) | 52.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 28.00 cm |
| Assembled Height (cm) | 20.00 cm |
| Closure Type | U-Shape Zipper |
| Sustainability | Global Recycled Standard Certified |
|---|
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Gregory

Originally posted on ExpertVoice.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Gregory
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Gregory

Originally posted on ExpertVoice.com

Originally posted on ExpertVoice.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Gregory
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Gregory
