GSI
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Everyday compact cutlery for use from the home to the office and back. Sustainably sourced FSC wood.
Made of solid FSC certified beech wood
Natural oil finish
Compact size
Travel Bag made from recycled rPET sourced from post-consumer water bottles
rPET is a high quality, recyclable and sustainable material
| Certifications | FSC Certified |
|---|---|
| Consumer Pack Size | 1 |
| Kitchen Utensil Type | Kitchen Utensil Set |
| Primary Material | Wood |
| Product Height (cm) | 2.54 cm |
| Product Length (cm) | 16 cm |
| Product Weight (g) | 90 g |
| Product Width (cm) | 2.54 cm |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on GSI Outdoors
