HAPPY YAK
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Indulge in the flavours of Thailand with HAPPY YAK Coconut Thai Soup. This delectable soup features a rich coconut milk broth and a generous portion of noodles, making it a satisfying meal for any outdoor adventure. Enjoy the exotic aromas and taste that make this one of HAPPY YAK's most popular offerings.
Ready in just 18 minutes
Provides 9 grams of protein per serving
Proudly made in Canada
| Advanced Features | No Advanced Features |
|---|---|
| Calories | 190 |
| Certifications | No Certifications |
| Entrée(s) Type | Soup |
| Package Form | Pouch |
| Packaging Material | Paper |
| Preparation | Freeze Dried |
| Primary Colour | NO COLOR |
| Processing Applied | Fully Cooked |
| Product Height (cm) | 2.00 cm |
| Product Length (cm) | 23.50 cm |
|---|---|
| Product Use(s) | General Purpose,Camping,Backpacking |
| Product Width (cm) | 15.50 cm |
| Production Methodology | Conventional |
| Shelf Life (months) | 36 mo |
