*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The colourful COCO 23 TENNIS RACQUET, which is named after Coco Gauff, is perfect for girls between 6 and 8 who want to try tennis for the first time.
Ideal for girls aged between 6 and 8 who are new to tennis
Named after Coco Gauff
colourful design
Damp+ insert reduces vibration
colourful header-card can be worn as a mask
Stickers included
| Accessories List | Cover |
|---|---|
| Advanced Features | Strung |
| Certifications | No Certifications |
| Head Size (sq cm) | 630.00 cm² |
| Unstrung Weight (g) | 215.00 g |
| Assembled Weight (g) | 215.00 g |
| Assembled Length (cm) | 58.50 cm |
| Assembled Width (cm) | 27.50 cm |
| Beam Width (mm) | 20.00 mm |
| Racquet Balance | Head Light |
| Stiffness Description | Not Applicable |
|---|---|
| Handle Type | Straight |
| String Pattern | 16M X 18C |
| Primary Material | Aluminum |
