Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Radical 25 is your perfect partner when you are between 8 and 10 years and are all about the versatile game.
Damp Plus
| Accessories List | Cover |
|---|---|
| Advanced Features | Strung |
| Certifications | USTA Compliant |
| Head Size (sq cm) | 680.00 cm² |
| Unstrung Weight (g) | 240.00 g |
| Assembled Weight (g) | 240.00 g |
| Assembled Length (cm) | 65.50 cm |
| Assembled Width (cm) | 31.00 cm |
| Beam Width (mm) | 20.00 mm |
| Racquet Balance | Head Light |
| Stiffness Description | Not Applicable |
|---|---|
| Handle Type | Straight |
| String Pattern | 16M X 19C |
| Primary Material | Aluminum |
| Sponge Thickness (mm) | 1.75 mm |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
