HOCKEY CANADA
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.A great tool for young skaters just taking to the ice. The foldable lightweight ABS plastic construction makes for easy transport without sacrificing strength or durability.
Lightweight ABS Plastic
Easy tool-free assembly
3 adjustable height settings ranging from 22" to 29"
| Activity | Ice Skating |
|---|---|
| Advanced Features | Adjustable Length |
| Primary Material | Plastic |
| Number of Pieces | 1 |
| Assembled Height (cm) | 74.00 cm |
| Assembled Length (cm) | 72.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 72.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 1.94 kg |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
No, I do not recommend this product.
