HOMEDICS
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Whether you’re at home or traveling, the HoMedics SoundSpa Rejuvenate sound machine will provide you with a restful environment that’s conducive to sleep. Choose from white noise or nature sounds to help relax you at the end of the day and tune-out unwanted noise. The auto-off timer options allow you to play the sounds for a specified length of time before quietly shutting down the machine.
Natural sounds help you relax while you read, work, study or sleep
Six digitally recorded, calming sounds: White Noise, Thunder, Ocean, Rain, Summer Night, Brook
15-minute, 30-minute or 60-minute auto-off timer
Compact & lightweight for easy portability
Battery or adapter operated (adapter included, 4 AA batteries not included)
| Accessories List | Batteries |
|---|---|
| Advanced Features | Adjustable Volume,Automatic Off |
| Assembled Depth (cm) | 9.22 cm |
| Assembled Height (cm) | 17.48 cm |
| Assembled Weight (kg) | 0.54 kg |
| Assembled Width (cm) | 20.32 cm |
| Batteries Required Quantity | 4 |
| Battery Type/Battery Size | AA |
| Colour Group | White |
| Cord Length (cm) | 150.00 cm |
| Number of Pieces | 1 |
|---|---|
| Number of Sounds | 6 |
| Power Source | Battery Operated |
| Primary Material | Plastic |
| Sound Machine Type | Tabletop |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on homedics.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on homedics.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on homedics.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on homedics.com
Originally posted on homedics.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on homedics.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on homedics.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on homedics.com
