HYDROFLASK
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Enjoy your favourite hot or cold beverages on the go with the Hydro Flask 20 oz Wide Mouth Coffee Flask. This versatile bottle is designed to keep drinks at the perfect temperature, whether you're sipping coffee or enjoying a cold refreshment. Its sleek design fits most cup holders, making it an ideal companion for your daily commute or outdoor adventures.
TempShield®️ double-wall vacuum insulation keeps drinks cold up to 24 hours, hot up to 12
Flex Sip™ Lid ensures leakproof transport of hot beverages
Constructed with 18/8 pro-grade stainless steel for lasting durability and pure taste
Wide Mouth opening accommodates ice cubes easily
Colour Last™ powder coat provides a durable, sweat-free finish
Compatible with most backcountry water filters
BPA-Free and dishwasher safe for convenience
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 27.31 cm |
| Product Width (cm) | 7.37 cm |
| Product Length (cm) | 7.37 cm |
| Product Weight (g) | 369.68 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Double Walled,Lightweight,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,General Use,Cold Beverages |
