HYDROFLASK
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.A cooler tote. Our 20L insulated food tote carries groceries, picnic lunches, cans and bottles—whatever you need to chill. Light, durable, and easy to clean, it’s super versatile. Use it as a lightweight soft cooler, a cooler tote bag and a reusable grocery bag.
Coated fabric is waterproof and durable
Fully-lined interior for easy cleaning
Collapsible design for quick storage and travel
Robust base for unsupported self-standing
Water-resistant zippers keep moisture out
Welded outer pocket for quick access to extras
BPA-Free
| Jug/Cooler Type | Tote |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Product Use(s) | All-Purpose |
| Primary Material | Polyester |
| Hot/Cold | Hot/Cold |
| Advanced Features | Insulated,Easy to Clean,BPA Free |
| Assembled Height (cm) | 35.56 cm |
| Assembled Width (cm) | 43.18 cm |
| Assembled Depth (cm) | 35.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 0.60 kg |
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
|---|
