HYDROFLASK
*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Hydration on the go. Stainless steel, cup holder compatible, fits right in your pack—our reusable, refillable 21 oz Standard Mouth insulated water bottle keeps cold drinks cold for 24 hours, hot drinks hot for up to 12 hours, and holds enough hydration for hours of fun.
Color Last™ Powder Coat Our proprietary powder coat is dishwasher safe, and your bottle stays slip-free and colourful, no matter where you take it
Limited Edition
Versatile, middle-of-the-road size
TempShield™ insulation eliminates condensation and keeps beverages cold for up to 24 hours and hot for up to 12 hours
Durable 18/8 Pro-Grade Stainless Steel construction
Flex Boot for added protection and traction on slippery surfaces
BPA-Free and Phthalate-Free
Compatible with Standard Mouth Insulated Sport Cap
Dishwasher safe
Lifetime Warranty
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 23.90 cm |
| Product Width (cm) | 9.10 cm |
| Product Length (cm) | 9.10 cm |
| Product Weight (g) | 442.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Double Walled,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,General Use,Cold Beverages |
