HYDROFLASK
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Hydro Flask 22 oz Insulated Stainless Steel Tumbler with Press-In Lid lets you enjoy your strawberry smoothies or lemon-ginger kombuchas with only one hand, so you can keep your other hand free for things like impromptu games of lawn darts, mandatory grill mastering, or spontaneous high fives. Hot or icy, TempShield™ double wall insulation helps make sure your favorite drinks stay the perfect temperature. And since it’s compatible with our splash-proof lid, you can show off your leisure game skills without worrying about spills.
Narrow design is easy to hold and fits into most cupholders
TempShield™ insulation keeps cold drinks cold for up to 24 hours and hot drinks hot for up to 6 hours
Insulated press-in lid features Honeycomb Insulation™ for additional temperature control and easy transport
Durable 18/8 Pro-Grade Stainless Steel construction
BPA-Free and Phthalate-Free
Lifetime Warranty
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 17.78 cm |
| Product Width (cm) | 8.71 cm |
| Product Length (cm) | 8.71 cm |
| Product Weight (g) | 349.27 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Double Walled,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | General Use |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
