HYDROFLASK
*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Embrace your adventures with the Hydro Flask 32 oz Wide Mouth Water Bottle. This versatile water bottle is designed to keep your beverages at the perfect temperature, whether you're enjoying a hot coffee or a cold refreshment. The wide mouth allows for easy ice addition and larger sips, making it an ideal companion for any journey.
TempShield®️ double-wall vacuum insulation maintains cold drinks for up to 24 hours and hot drinks for up to 12 hours
Leakproof Flex Cap ensures no spills
Colour Last™ powder coat is durable and sweat-free
Wide Mouth opening for ice cubes
Compatible with most backcountry water filters
BPA-Free for safe hydration
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 23.88 cm |
| Product Width (cm) | 9.09 cm |
| Product Length (cm) | 9.09 cm |
| Product Weight (g) | 430.91 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Double Walled,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,General Use,Cold Beverages |
