HYDROFLASK
DEW
28
Out of Stock at SC WEST EDMONTON MALL
Out of Stock at SC WEST EDMONTON MALL
The Hydro Flask All Around™ 28 oz Tumbler with Press-in Lid keeps the refreshment coming all day long. Double-wall vacuum insulation holds the temperature of your beverage for hours on end. The rugged stainless steel construction and durable powder-coated finish ensure the Hydro Flask All Around™ is always ready to serve.
TempShield® insulation keeps your drinks hot or cold for hours
Sealed lid prevents spills and lets you sip through a straw
Durable coating resists sweat and wear for a clean appearance
18/8 stainless steel ensures lasting use and pure taste
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 18.54 cm |
| Product Width (cm) | 9.77 cm |
| Product Length (cm) | 9.77 cm |
| Product Weight (g) | 367.40 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Double Walled,BPA Free,Dishwasher Safe |
| Product Use(s) | Hot Beverages,General Use,Cold Beverages |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Primary Material | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | |
| Consumer Pack Size | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
| Advanced Features | Double Walled,BPA Free,Dishwasher Safe | Double Walled,Dishwasher Safe,BPA Free | Double Walled,BPA Free,Dishwasher Safe | Leak-proof,Double Walled,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free | BPA Free,Dishwasher Safe |
$174.87$186.87
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
