HYDROFLASK
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Our 12 and 18 oz Food Flasks keep foot at the perfect temperature, no matter where your travels take you.
BPA-Free and Phthalate-Free
Lifetime Warranty
TempShield™ insulation keeps cold drinks cold for up to 24 hours and hot drinks hot for up to 6 hours
Durable 18/8 Pro-Grade Stainless Steel construction
Color Last™ Powder CoatOur proprietary powder coat is dishwasher safe, and your bottle stays slip-free and colorful, no matter where you take it.
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 13.7 cm |
| Product Width (cm) | 8.6 cm |
| Product Length (cm) | 8.6 cm |
| Product Weight (g) | 315 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Insulated,BPA Free,Dishwasher Safe |
| Product Use(s) | Hot Food/Drink,General Use |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on hydroflask.com
No, I do not recommend this product.
