HYDROFLASK
*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Enhance your morning ritual with the Hydro Flask Insulated French Press. Featuring TempShield insulation, stainless steel construction and a BPA-free mesh filter, this durable press keeps coffee hot for hours. The Hydroflask French press is dishwasher-safe for easy cleaning.
TempShield insulation keeps coffee hot for longer periods by effective heat retention
Flex Cap allows one-handed pouring without spills
18/8 stainless steel provides long-lasting use
BPA-free mesh filter preserves flavour and avoids plastic contaminants
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 20.70 cm |
| Product Width (cm) | 13.97 cm |
| Product Length (cm) | 10.16 cm |
| Product Weight (g) | 669.05 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Carry Handle,Insulated,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Hot Food/Drink,Cold Food/Drink,Cold Beverages |
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
