HYDROFLASK
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Stay refreshed on the to with the handy Hydro Flask Standard Mouth 21 oz Water Bottle with Flex Straw Cap. Featuring TempShield®️ insulation, it keeps beverages cold for up to 24 hours and hot for 12. It's made from BPA-free 18/8 pro-grade stainless steel for durability without flavour transfer. The Color Last™ powder coat on this Hydro Flask water bottle is sweat-free, vibrant, and dishwasher safe.
TempShield® insulation keeps drinks cold for 24 hours or hot for 12
Durable 18/8 stainless steel construction ensures pure taste
Color Last™ powder coating is vibrant, sweat-free, and chip-resistant
Leakproof design and dishwasher safe for easy cleaning
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 28.57 cm |
| Product Width (cm) | 7.23 cm |
| Product Length (cm) | 7.23 cm |
| Product Weight (g) | 376.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Double Walled,BPA Free,Dishwasher Safe |
| Product Use(s) | Hot Beverages,General Use,Cold Beverages |
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
