Proudly Canadian
HYDROFLASK
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Keep life moving with the Hydro Flask Standard Mouth 21 oz Insulated Stainless Steel Water Bottle with Screw Cap. It stashes easily into a small shoulder bag, your pack’s side pocket, or your car cup holder, and holds enough ice cold goodness to keep you going for hours without weighing you down. No wonder it's one of our bestselling water bottles.
TempShield® double wall vacuum insulation keeps beverages cold up to 24 hours and hot up to 12 hours
BPA-Free and Phthalate-Free
Compatible with Standard Mouth Insulated Sport Cap
Durable 18/8 pro-grade stainless steel ensures pure taste and no flavor transfer
Color Last™ Powder CoatOur proprietary powder coat is dishwasher safe, and your bottle stays slip-free and colorful, no matter where you take it.
Lifetime Warranty
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 28.19 cm |
| Product Width (cm) | 7.24 cm |
| Product Length (cm) | 7.24 cm |
| Product Weight (g) | 320.35 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Double Walled,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,General Use,Cold Beverages |
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
