HYDROFLASK
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Hydro Flask Standard Mouth 24 oz Insulated Bottle keeps your drinks cold for up to 24 hours. Its stainless steel construction ensures a pure taste. With a 24 oz capacity and a flex cap, this BPA and phthalate-free water bottle is suitable for hydration during your hikes, workouts, or daily use.
TempShield vacuum insulation keeps drinks cold for 24 hours or hot for 12, preventing condensation
18/8 pro-grade stainless steel construction ensures pure-tasting drinks without flavour transfer
Powder coat offers a sweat-free, easy-grip, and durable exterior
24 oz capacity and Standard Mouth allow for easy drinking and refilling
Comes with a leak-proof Flex Cap for one-handed use on the go
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 27.40 cm |
| Product Width (cm) | 7.30 cm |
| Product Length (cm) | 7.30 cm |
| Product Weight (g) | 390.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Double Walled,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,General Use,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
