HYDROFLASK
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.From mountain trailheads to morning yoga practice, the Hydro Flask Standard Mouth 24 oz Insulated Stainless Steel Water Bottle with Screw Cap is just the right size for staying hydrated before, during, and after activity. Our largest Standard Mouth available uses TempShield™ double wall vacuum insulation to keep your water refreshingly ice cold for up to 24 hours. Plus, it resists condensation, so the sides of your bottle stay dry.
TempShield™ Protected
Keeps cold up to 24 hours
Keeps hot up to 6 hours
18/8 Pro Grade Stainless Steel
BPA-Free and Phthalate-Free
Durable, sweat-free powder coat finish
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 28.19 cm |
| Product Width (cm) | 7.24 cm |
| Product Length (cm) | 7.24 cm |
| Product Weight (g) | 340.19 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Double Walled,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,General Use,Cold Beverages |
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
