HYDROFLASK
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Whether your first sip is in the kitchen, car, or campsite, the Hydro Flask Wide Mouth 20 oz Insulated Stainless Coffee Mug with Flex Sip™ Lid lets you enjoy your favorite brew leak-free. So go ahead, start your day with confidence and know that your favorite beverage will be by your side.
BPA-Free and Phthalate-Free
Top rack dishwasher safe
Fits under most coffee brewing systems
Use as a small at most coffee shops for less paper cup waste
Exterior is soft to the touch with comfortable handles
Compatible with our Wide Mouth Straw Lid
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 23.62 cm |
| Product Width (cm) | 7.37 cm |
| Product Length (cm) | 7.37 cm |
| Product Weight (g) | 374.21 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Double Walled,Lightweight,BPA Free |
| Product Use(s) | General Use |
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
