HYDROFLASK
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Go big with our 28 oz All Around™ Tumbler, keeping beverages cold for up to 24 hours and hot up to 6 hours. The new Closeable Press-In Lid slides snugly shut to keep splashes at bay. The All Around Tumbler™ is incredibly comfy to hold and is easy to fill, sip and savor.
Closeable Press-In Lid slides shut to tame splashes and trap temps, then slides open wide enough for easy drinking and reusable straws
Tapered design is comfy to hold and fits most cupholders
TempShield®️ double-wall vacuum insulation protects temperature for hours
Made with 18/8 pro-grade stainless steel to ensure durability, pure taste and no flavor transfer
BPA-Free & Toxin-Free
Compatible with Large Press-In Straw Lid and Large Closeable Press-In Lid
Dishwasher safe with our Color Last™ powder coat, keeping your product slip-free and colorful
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 18.49 cm |
| Product Width (cm) | 10.01 cm |
| Product Length (cm) | 10.01 cm |
| Product Weight (g) | 426.38 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Double Walled,BPA Free,Dishwasher Safe |
| Product Use(s) | Hot Beverages,General Use,Cold Beverages |
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
