HYDROFLASK
*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Enjoy your favourite hot or cold beverages on the go with the Hydro Flask 20 oz Coffee Flask with Flex Sip™ Lid. The Flex Sip™ Lid ensures a leakproof experience, making it an ideal companion for any adventure. This sleek thermos is designed to keep your drinks at the perfect temperature.
TempShield®️ double-wall vacuum insulation maintains drink temperature for hours
Leakproof Flex Sip™ Lid designed for hot beverages
Constructed with 18/8 pro-grade stainless steel for lasting durability and pure taste
Wide Mouth opening accommodates ice cubes
Colour Last™ powder coat provides a sweat-free, vibrant finish
BPA-Free for safe use
Dishwasher safe for effortless cleaning
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 24.00 cm |
| Product Width (cm) | 5.70 cm |
| Product Length (cm) | 5.70 cm |
| Product Weight (g) | 376.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Double Walled,Lightweight,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,General Use,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
