HYDROFLASK
*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Embark on any adventure with the Hydro Flask 20 oz Kids' Wide Mouth Water Bottle. Perfect for school, family outings, and daily hydration, this bottle features a convenient straw cap for easy sipping. Its double-wall stainless steel design ensures drinks stay cold for up to 24 hours.
TempShield insulation to keep drinks cold for up to 24 hours
Constructed from 18/8 pro-grade stainless steel for lasting durability and pure taste
Color Last™ powder coat is slip-resistant and dishwasher safe
Perforated Bottle Boot offers extra protection
Integrated name tag for personalization
BPA-Free and dishwasher safe for safe use, and easy cleaning
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 25.02 cm |
| Product Width (cm) | 7.62 cm |
| Product Length (cm) | 9.40 cm |
| Product Weight (g) | 365.14 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Insulated,Double Walled,Lightweight,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | For Children |
