HYDROFLASK
*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Stay hydrated wherever you go with the Hydro Flask 21 oz Standard Mouth Water Bottle. The innovative design preserves the temperature of a cold drink for up to 24 hours or a hot beverage for up to 12 hours, while its sleek design fits easily into cup holders and backpacks.
TempShield®️ double-wall vacuum insulation maintains drink temperature
Leakproof Flex Cap ensures no spills
Honeycomb™️ Insulated Cap enhances temperature retention
Constructed with 18/8 pro-grade stainless steel for durability and pure taste
Colour Last™ powder coat provides a sweat-free, vibrant finish
BPA-Free for safe hydration
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 28.19 cm |
| Product Width (cm) | 7.24 cm |
| Product Length (cm) | 7.24 cm |
| Product Weight (g) | 320.35 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Double Walled,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,General Use,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
