HYDROFLASK
*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Embrace every adventure with the Hydro Flask 32 oz Wide Mouth Water Bottle. Designed to keep your beverages at the perfect temperature, whether hot or cold, it features a wide mouth for easy ice addition and larger sips, making it the ideal companion for any journey.
TempShield®️ double-wall vacuum insulation for optimal temperature control
Leakproof Flex Cap ensures no spills
Honeycomb™️ Insulated Cap enhances temperature retention
Constructed with 18/8 pro-grade stainless steel for durability and pure taste
Colour Last™ powder coat provides a sweat-free, vibrant finish
Wide Mouth design accommodates ice cubes
BPA-Free for safe drinking
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 27.94 cm |
| Product Width (cm) | 9.02 cm |
| Product Length (cm) | 9.02 cm |
| Product Weight (g) | 439.98 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Double Walled,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,General Use,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
