HYDROFLASK
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Just the right size for little hands, our Hydro Flask for kids is made with the same stainless steel and double wall vacuum insulation as our bigger bottles. Every sip stays icy cold for up to 24 hours—so when recess or practice wraps up, the perfect refreshment is waiting on the sidelines. With a colorful, easy-to-clean Straw Lid and a durable Flex Boot this is the perfect companion for any adventure—big or small.
Convenient smaller size ideal for kids
Silicone Flex Boot for added protection and traction on slippery surfaces
Easy to clean
Easy sip Straw Lid
TempShield™ insulation keeps your drinks cold for 24 hours
Not to be used with hot liquids
BPA-Free and Phthalate-Free
Durable 18/8 Pro-Grade Stainless Steel construction
Unique powder coat for non-slip grip
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 17.32 cm |
| Product Width (cm) | 5.72 cm |
| Product Length (cm) | 7.24 cm |
| Product Weight (g) | 272.16 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Insulated,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | For Children |
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
Originally posted on hydroflask.com
