JEF GOLF
One Size
Practice makes perfect! With this practice net you can practice both indoors and outdoors and set up in a matter of minutes!
Multi-sport usage
Easy to set up and take down
Shock-corded fiberglass poles
Ground stakes included
Nylon net with backdrop target
| Golf Accessory Type | Practice Nets |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | Poly/Plastic |
| Assembled Weight (kg) | 5.44 kg |
| Assembled Length (cm) | 137.16 cm |
| Assembled Width (cm) | 274.32 cm |
| Assembled Height (cm) | 213.36 cm |
| Sustainability | None |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Golf Accessory Type | Practice Nets | |||||
| Number of Pieces | 1 | 1 | 12 | 1 | 1 | |
| Primary Material | Poly/Plastic |
$311.07
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
