JEF GOLF
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Rescue your ball from hazards with the Players Gear 12 ft Golf Ball Retriever. Designed for a lightweight feel, this ball retriever features a telescoping design for easy maneuverability around obstacles.
Sturdy stainless steel shaft
Brightly colored retriever head for easy visibility in water
Telescoping shaft design quickly retracts for easy golf bag storage
The ZTech 12' Ball Retriever expands from a convenient 23-inches to a full twelve feet of length to easily retrieve those hard-to-reach golf balls. The durable spring operated retriever head efficiently snaps up golf balls from water, sand traps, mud, and tall grass.
| Advanced Features | Adjustable Length |
|---|---|
| Assembled Length (cm) | 63.50 cm |
| Assembled Weight (g) | 283.00 g |
| Consumer Pack Size | 12 |
| Maximum Extendable Length (cm) | 144.00 cm |
| Minimum Length (cm) | 23.00 cm |
| Mount Style | No Mount |
| Primary Colour | Silver |
| Primary Material | Aluminum |
| Sustainability | None |
| Type of Golf Ball Retriever | Trapper |
|---|
Yes, I recommend this product.
