JET BLACK
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The JetBlack Trainer Mat is made from heavy-duty rubber, this mat is odor free, will protect your carpets or floors during workouts, and absorbs vibrations to reduce noise. It also reduces floor and carpet dust, helping you keep your equipment running to its full potential.
Absorbs vibrations to reduce noise.
Creates a non-slip surface.
Protect your floor and make cleanup easier with a Jet Black training mat.
| Bicycle Accessory Type | Other Components |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Assembled Length (cm) | 190.00 cm |
| Assembled Height (cm) | 0.50 cm |
| Assembled Width (cm) | 90.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 1.00 kg |
| Maximum Weight Capacity (kg) | 1.00 kg |
| Primary Material | Synthetic |
| Product Volume (ml) | 1.00 ml |
