*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Practicality meets style with the Jordan Franchise Hip Bag. Constructed with resilient Tarpaulin and Cordura fabric, it ensures safety for your essentials. The adjustable buckle strap offers a custom fit, while the zipped compartments keep your belongings neatly organized on the go.
Tarpaulin and Cordura fabric for durability
Adjustable buckle strap for a customized fit
Zipped main compartment to secure storage
Additional front pocket to store small belongings
Jumpman logo enhances brand visibility
| Accessories List | Shoulder Strap |
|---|---|
| Advanced Features | Durable |
| Primary Fabric Material | Polyester |
| Secondary Fabric Material | Polyester |
| Assembled Weight (kg) | 1.00 kg |
| Assembled Length (cm) | 14.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 4.00 cm |
| Assembled Height (cm) | 21.00 cm |
| Closure Type | Zipper |
