Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Out of Stock at SC WEST EDMONTON MALL
The Booster 84mm wheels features an all-new, high performance formula and a durable, energetic urethane to give your current skates a long-lasting boost. 8-packs comes with bearings and aluminum spacers installed. All wheel packs come in cool, reusable storage bags.
82A Hardness
| Assembled Height (cm) | 1.00 cm |
|---|---|
| Assembled Length (cm) | 1.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 1.00 kg |
| Assembled Width (cm) | 1.00 cm |
| Colour Group | Brown |
| Number of Pieces | 8 |
| Primary Material | Plastic |
| Rollerskate Part Type | Wheel |
