*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Klean Kanteen Kids' 12 oz Insulated Water Bottle is a durable and stylish choice for your little one. It keeps drinks hot or cold on the go and easily fits most cup holders. The chip-resistant finish on the exterior of the vacuum-insulated, reusable water bottle makes it last for years.
Vacuum-insulated construction keeps drinks hot or cold for hours
Narrow profile fits most cup holders for easy portability
Chip-resistant Klean Coat finish helps maintain its appearance
Dishwasher-safe design allows easy cleaning and sanitizing
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 24.30 cm |
| Product Width (cm) | 6.50 cm |
| Product Length (cm) | 6.50 cm |
| Product Weight (g) | 286.30 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Cold Beverages |
| Sustainability | B Corp Certified Brand,Climate Neutral Certified Brand |
