*On select style/sizes
BLACK
20
Out of Stock at SC WEST EDMONTON MALL
Out of Stock at SC WEST EDMONTON MALL
The Klean Kanteen TK Wide 20 oz Water Bottle keeps your beverages hot or cold for hours. Featuring Climate Lock™ double-wall insulation and a chip-resistant Klean Coat® finish, this stainless steel bottle conveniently fits most cup holders. This Klean Kanteen water bottle is compatible with several low-profile caps for added versatility.
Climate Lock™ double-wall insulation maintains beverage temperature for hours
Chip-resistant Klean Coat® finish resists scratches and damage
Wide design fits most standard cup holders for portability
20 oz capacity provides plenty of space
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 25.80 cm |
| Product Width (cm) | 7.62 cm |
| Product Length (cm) | 7.62 cm |
| Product Weight (g) | 416.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Sweat Resistant,Insulated,Double Walled,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Cold Beverages |
| Sustainability | B Corp Certified Brand,Climate Neutral Certified Brand |
$125.88$175.96
Originally posted on Victoria's Secret
Originally posted on Victoria's Secret
Originally posted on Victoria's Secret
Originally posted on Victoria's Secret
Yes, I recommend this product.
