Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Thanks to its super-thick and cozy jersey blend with extra-soft velvet interior, this style will keep your little one comfortable all day long.
Thick jersey
Warm ultraloft velvet
One size
| Warmer Style | Integrated Hood |
|---|---|
| Primary Fabric 1 | Polyester |
| Primary Fabric 1 Percentage | 95 |
| Primary Fabric 2 | Nylon |
| Primary Fabric 2 Percentage | 5 |
| Lining Material(s) | Polyester |
| Care Instruction(s) | Do Not Tumble Dry,Do Not Iron,Do Not Bleach,Machine Wash Cold |
| Product Length (cm) | 21 cm |
| Product Length (cm) | 21.00 cm |
| Product Width (cm) | 25 cm |
| Product Width (cm) | 25.00 cm |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Technology | No Advanced Technology |
