Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Kombi Kids’ Cozy Fleece Balaclava offers excellent warmth and comfort. It is made from high-quality ultra-soft fleece fabric. Having a snug design, this one-size kids balaclava delivers cozy protection against extreme cold.
Fleece material delivers all-day coziness and insulating
Ultra-soft fleece fabric delivers excellent warmth and softness
One-size-fits-all design ensures a snug fit for most toddlers
| Warmer Style | Integrated Hood |
|---|---|
| Primary Fabric 1 | Polyester |
| Primary Fabric 1 Percentage | 100 |
| Lining Material(s) | Polyester |
| Care Instruction(s) | Do Not Tumble Dry,Do Not Dry Clean,Do Not Bleach,Machine Wash Cold |
| Product Length (cm) | 23 cm |
| Product Length (cm) | 23.00 cm |
| Product Width (cm) | 27 cm |
| Product Width (cm) | 27.00 cm |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Technology | No Advanced Technology |
|---|
Yes, I recommend this product.
