Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Kombi Kids' Sasquatch Balaclava is great for eco-conscious individuals. Made from 100% recycled polyester fleece, it offers warmth and comfort. This flexible balaclava is designed for various outdoor adventures.
Soft ribbon cords adjust for a secure fit
100% recycled polyester fleece is warm and cozy
The design offers versatile options for outdoor activities
Eco-friendly construction uses recycled materials
| Warmer Style | Integrated Hood |
|---|---|
| Primary Fabric 1 | Polyester |
| Primary Fabric 1 Percentage | 100 |
| Lining Material(s) | Polyester |
| Care Instruction(s) | Do Not Tumble Dry,Do Not Iron,Do Not Bleach,Machine Wash Cold |
| Product Length (cm) | 36 cm |
| Product Length (cm) | 36.00 cm |
| Product Width (cm) | 18.5 cm |
| Product Width (cm) | 18.50 cm |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Advanced Technology | No Advanced Technology |
|---|
