LEVEL 6
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Level 6 Microcell Kayak Support stabilizes and protects your kayak during transport. The microcell foam blocks offer a secure fit on various roof rack styles. At the same time, the cut-out profile accommodates different rack shapes. Your kayak stays safe and cushioned with the Level 6 Microcell Kayak Support.
Multi-fit cut-out profile offers secure positioning and fits all roof rack types for stable transport
Microcell foam blocks cushion and protect the kayak during transport
Measures 51 cm long x 10 cm wide x 9.5 cm high to fit most kayaks
| Accessories List | No Accessories Included |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 9.50 cm |
| Assembled Length (cm) | 51.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 0.10 kg |
| Assembled Width (cm) | 10.00 cm |
| Cargo Accessory Type | Kayak Blocks |
| Colour Group | Grey |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | Foam |
|---|
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
