Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Revolutionary Soft-Touch fabric and Moisture-Tack technology deliver comfortable feel and increased tackiness as you sweat.
Ideal for humid conditions or for players looking for enhanced grip
| Accessories List | No Accessories Included |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Length (cm) | 43.50 cm |
| Assembled Weight (g) | 0.20 g |
| Assembled Width (cm) | 33.80 cm |
| Gender | Unisex |
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | Synthetic Leather |
| Style of Bicycle Handlebars | Not Applicable |
| Textured Grip | No |
| Thickness (mm) | 0.55 mm |
|---|---|
| Type of Handlebar Grips | Not Applicable |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Accessories List | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | |
| Advanced Features | No Advanced Features | No Advanced Features | No Advanced Features | Grips | No Advanced Features | |
| Assembled Length (cm) | 43.5 cm | 43.50 cm | 43.5 cm | 43.5 cm | 16 cm | 43.5 cm |
No, I do not recommend this product.
Originally posted on wilson.com
No, I do not recommend this product.
No, I do not recommend this product.
No, I do not recommend this product.
No, I do not recommend this product.
No, I do not recommend this product.
No, I do not recommend this product.
No, I do not recommend this product.
Originally posted on wilson.com
