Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Mammoth Mugs are the ultimate hydration solution for your fitness lifestyle. These bottles are ruggedly designed, easy to drink from, freezer-friendly, and have a large spout so you can mix your favourite shake.
**Hand Wash Only** - The Medical Grade plastic will not last in the dishwasher
Easy to carry built-in handle with reinforced grained structure
Add fruit, protein, amino acids, and other compounds with ease and no need for a funnel!
Engraved scale on the side to track water intake
Leak-proof spider twist-off shaker cap with built-in rubber seal
Easy to drink/clean with a wide mouth
BPA & BPS free
| Primary Material | Plastic |
|---|---|
| Product Height (cm) | 25.00 cm |
| Product Width (cm) | 14.50 cm |
| Product Length (cm) | 14.50 cm |
| Product Weight (g) | 382.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,BPA Free |
| Product Use(s) | Camping/Outdoors,General Use,For Travel,Cold Beverages |
