Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Out of Stock at SC WEST EDMONTON MALL
Elevate your outdoor set-up with the McKinley Adjustable Roll-Top Table. This lightweight, durable table features a powder-coated aluminum tabletop and adjustable aluminum legs for customizable height. This handy McKinley table rolls neatly into a carrying bag, facilitating easy storage and transport for camping, picnics and other outdoor events.
Adjustable aluminum legs let you choose your height
Roll-top design packs into a compact case gives easy storage
Durable powder-coated aluminum top provides a solid surface
Lightweight yet strong aluminum ensures reliable use
| Assembled Height (cm) | 70.00 cm |
|---|---|
| Assembled Length (cm) | 120.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 6.00 kg |
| Assembled Width (cm) | 70.00 cm |
| Colour Group | Black |
| Folded Height (cm) | 121.00 cm |
| Folded Length (cm) | 13.00 cm |
| Folded Width (cm) | 10.00 cm |
| Frame Colour | Black |
| Frame Material | Aluminum |
| Leg Diameter (mm) | 20.00 mm |
|---|---|
| Maximum Weight Capacity (kg) | 45.00 kg |
| Number of Seats | 0 |
| Number of Tabletops | 1 |
| Primary Colour | Black |
| Primary Material | Aluminum |
| Product Use(s) | Camping |
| Type of Table | Roll-Top |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
