Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Made with soft silicone for superior comfort and stretch. Internal texture designed to prevent slippage during practices and races.
Latex Free
100% Silicone
Non Slip Grip Texture: Inner texture keeps cap in place during swim.
| Advanced Features | No Advanced Features |
|---|---|
| Age Group(s) | Youth (13-18 Years),Kids (5-13 Years),Adult (18+) |
| Assembled Height (cm) | 1.00 cm |
| Assembled Height (cm) | 1 cm |
| Assembled Weight (g) | 1.00 g |
| Assembled Weight (g) | 1 g |
| Assembled Width (cm) | 1.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 1 cm |
| Colour Group | Black |
| Primary Material | Silicone |
