Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Nike Hyperfeul Waterbottle features a leakproof puff valve spout which provides a quick flow of water for instantaneous hydration and prevents leaking when not in use
Fast-Flowing, leakproof valve
Squeezable material easy for drinking
Ergonomic Handle
BPA Free: Dishwasher safe
Wash before use
| Primary Material | Plastic |
|---|---|
| Product Height (cm) | 25.60 cm |
| Product Width (cm) | 9.00 cm |
| Product Length (cm) | 9.00 cm |
| Product Weight (g) | 130.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Lid,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
