Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
Sign up to receive a notification when this product is back in stock.Stay hydrated and refreshed wherever you are, whatever you are doing with the Nike Big Mouth Bottle 2.0 32 ounces. Made of squeezable material for quick hydration on the go. Features a push-pull spout for easy drinking. The lid is twist-off for easy opening to refill. Decorated with Nike graphics. BPA free. Not for use with hot beverages.
BPA free
Squeezable material
Push-pull spout
Twist-off lid
Decorated with Nike graphics
Not for use with hot beverages
32 ounces
Contents: 81% Low Density Polyethylene, 16% Polypropylene, 3% Silicone
| Primary Material | Plastic |
|---|---|
| Product Height (cm) | 26.20 cm |
| Product Width (cm) | 8.10 cm |
| Product Length (cm) | 8.10 cm |
| Product Weight (g) | 121.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Lid,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Cold Beverages |
