Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Nike Fuel Jug 64 oz Water Bottle offers large-capacity hydration for extended workouts or outdoor activities. Its durable plastic construction keeps beverages cold, while a convenient carrying loop makes transport easy. This high-volume water jug is designed to keep you well-hydrated during long training sessions or intense physical activities.
One-Handed Flip Top Lid allows easy, one-handed opening and drinking
Insulation keeps beverages cold for extended periods
Dishwasher-safe Detachable Lid offers easy cleaning
Easy to Clean Plastic Container is designed for simple hand-washing
| Primary Material | Plastic |
|---|---|
| Product Height (cm) | 28.95 cm |
| Product Width (cm) | 14.47 cm |
| Product Length (cm) | 14.22 cm |
| Product Weight (g) | 0.68 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Carry Handle,Lid,Insulated,Ergonomic,Lightweight,BPA Free |
| Product Use(s) | General Use,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on canadiantire.ca
Yes, I recommend this product.
No, I do not recommend this product.
Originally posted on canadiantire.ca
Originally posted on Nike
Yes, I recommend this product.
Originally posted on canadiantire.ca
No, I do not recommend this product.
Originally posted on canadiantire.ca
Yes, I recommend this product.
Originally posted on canadiantire.ca
