Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Nike Fuel Jug 64 oz Water Bottle with Straw Lid ensures all-day hydration with its large capacity and insulated design. With a dishwasher-safe lid for easy cleaning after use, this Nike water bottle is ideal for those seeking a reliable, low-maintenance hydration solution.
One-handed Flip Top lid eases the opening and closing of jug
Lightweight insulation helps keep drinks cold for hours
Dishwasher-safe lid facilitates easy cleaning
Water Jug has a 64 oz capacity to keep you hydrated all day
| Primary Material | Plastic |
|---|---|
| Product Height (cm) | 28.95 cm |
| Product Width (cm) | 14.47 cm |
| Product Length (cm) | 14.22 cm |
| Product Weight (g) | 662.80 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Carry Handle,Lid,Insulated,Lightweight,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on canadiantire.ca
No, I do not recommend this product.
Originally posted on canadiantire.ca
Originally posted on Nike
Yes, I recommend this product.
Originally posted on canadiantire.ca
Yes, I recommend this product.
No, I do not recommend this product.
Originally posted on canadiantire.ca
Yes, I recommend this product.
Originally posted on canadiantire.ca
Yes, I recommend this product.
Originally posted on canadiantire.ca
